Tel : 0212 543 07 57
Biz sizi arayalım
İsim : Telefon :
havai fişekhavai fişekçihavai fişekçiler
Havai Fişek


havai fişekçi


HAVAİ FİSEK FİYATLARİ

Ajans Hokkabazlar havai fişek kullanımı konusunda kapsamlı havai fişek konseptine sahip, uzman havai fişek atıcıları ile düğün, davet, doğum günü gibi organizasyonlarda havai fişek hizmetini yıllara dayanan tecrübesi ile başarıyla gerçekleştirmektedir. Havai fişek konusunda paket hizmet veren organizasyon şirketi Ajans hokkabazlar içerisinde bulunduğunuz etkinliğin şartlarına göre havai fişek konseptleri hazırlamakta ve bu konsepte uygun şartlarda havai fişek hizmeti vermektedir.

Havai Fişek Hizmet Alanları

havai fişek istanbul, havai fişek gösterileri, havaii fişek, havaii fişekler, havai fişek volkan, havayi fişek, havaifişek, havayi fişek fiyatları, havai fişek fiyatları, yer volkanı

HAVAİ FİSEK SATIŞ

Havai fisek gece gösterilerinde ve şenlik­lerde renk renk ışıklar saçan havai fişek genellikle kartondan yapılan ve içine özel bir patlayıcı karışımı doldurulan uzun tüp biçimindeki bir kovandan oluşur.Havai fişek hizmeti günümüzde düğün ve sünnet düğünü gibi organizasyon alanlarında sıkça kullanılmaktadır.Havai fişek satış fiyatı kullanılan süre ve havai fişek adedine göre değişir.

"Piroteknik karışım" denen bu fişek dolguları havanın oksijeni olmadan da yanabilen özel bir karı­şımdır. Kapalı bir kabın içinde yanan mum. içerideki havanın oksijeni bitince söner; oysa fişek, kovanının içinde hiç hava bulunmadığı halde bu karışım tükeninceye kadar yanmayı sürdürür. Çünkü karışımdaki maddelerden biri sürekli olarak oksijen açığa çıkarır ve kapalı kovandaki yanma olayının gerçekleş­mesini sağlar.havai fişekçiler


Yüzyıllarca fişek karışımında oksijen verici madde olarak güherçile (potasyum nitrat) kullanıldı. Bu tuz bütün doğu ülkelerinde bulunduğu için havai fişekçilik doğuda, özellikle Çin'de gelişmiş ve güherçile, kükürt, odunkö-mürü karışımından hazırlanan ilk fişekler burada yapılmıştır. Aynı maddelerin karışımı olan barutun, daha doğrusu kara barutun Avrupa'da tanınması ve ateşli silah mermile­rinde patlayıcı olarak kullanılması ancak 14. yüzyıla rastlar . Oysa bu tarihten çok önceleri Çin'de, barut doldurulmuş havai fişekler savaş ve gösteri amacıyla kullanılıyordu.


havai fişek


Avrupalılar havai fişek yapmayı Çinliler' den öğrendiler ve 13. yüzyıl boyunca fişekçi­lik önce İtalya'da, sonra Fransa'da ve bütün öbür Avrupa ülkelerinde hızla gelişti. Başlan­gıçta yalnızca dinsel festivallerde düzenlenen havai fişek gösterileri 18. yüzyılda, büyük Avrupa kentlerinde açılan lunaparkların en çok ilgi çeken gösterileri haline geldi. Sonra­ları hemen her ülkede ulusal bayramların, törenlerin ve özel kutlamaların ayrılmaz bir parçası olan bu gösterileri genellikle askeri uzmanlar yönetirdi.
Havai fişek ciddi yaralanmalara yol aça­bileceği için, birçok ülkede çocukların roket ya da maytap biçimindeki fişeklerden zarar görmelerini önlemek üzere satışı yasaklanmıştır ve havai fişek gösterileri yalnızca uzmanların denetimi altında düzenlenir.
havai fisek istanbul | havai fisek gosterileri | havaii fisek | havaii fisekler | havai fisek volkan | havayi fisek | havayifisek | havayi fisek fiyatlari | havai fisek fiyatlari | yer-volkani |

sayac Web Metrics and Site Analytics by NextSTAT